Vijesti Sport Asanović pogodio za miran nastavak sezone

Asanović pogodio za miran nastavak sezone

0

Juče su fudbaleri „Tekstilca“ minimalnim rezultatom savladali višegradsku „Drinu HE“ u okviru 21. kola Prve lige RS čime su gotovo sigurno obezbijedili opstanak i nakon smanjivanja broja učesnika takmičenja u narednoj sezoni, te nastavili niz od sedam utakmica bez poraza. Gol odluke pred sam kraj utakmice postigao je Nemanja Asanović, napadač čija su tri gola u zadnja četiri kola „krojačima“ donijela čak 7 bodova.

Slavlje "krojača" nakon pobjedonosnog gola
Slavlje “krojača” nakon pobjedonosnog gola

„Tekstilac“ je od početka preuzeo inicijativu, ali su izgledne prilike bile rijetke. U 11. minuti izblokiran je Susakovićev šut sa 10-ak metara nakon proigravanja Rastovića sa lijeve strane. U 26. minutu ponovo se raspoloženi Rastović ubacio iz drugog plana, odigrao dupli-pas sa Glišićem po lijevoj strani, a nakon centar-šuta Asanović prebacuje golmana Govedaricu, ali i okvir gola. Do kraja poluvremena gosti dolaze do daha, u 42. minutu Okuka ostaje nečuvan na vrhu šesnaesterca, ali njegov šut odlazi preko gola, kao i šut najboljeg strijelca Prve lige Šuke nekoliko minuta ranije.

U drugom dijelu ponovo slična slika, uz česte prekide igre i odugovlačenja gostiju koji su i više nego očigledno došli po bod. Odmah na početku drugog poluvremena priprijetili su Komlenović i Gojić sa distance, da bi dobru priliku propustio Glišić u 55. minuti kada nije uspio prebaciti protivničkog golmana sa 5-6 metara, nakon dodavanja Gojića. U 71. ponovo je u prilici Asanović koji šutira preko gola na ubacivanje Komlenovića, a dva minuta kasnije Glišić se izborio za poziciju i snažno šutirao sa nekih 16-17 metara, ali pravo u Govedaricu. Nervoza među navijačima i igračima potrajala je sve do 87. minute, kada situaciju ponovo spašava Nemanja Asanović. Lopta je došla do Glišića na lijevoj strani, on se oslobodio čuvara i proigrao Asanovića koji preciznim udarcem sa 12-13 metara matira Govedaricu za veliko olakšanje igrača i navijača.

Zanimljivost ovog kola jesu pobjede domaćih ekipa u svim susretima, osim u Tesliću gdje je „Proleter“ poražen od „Leotra“ golom u 95. minutu. U narednom kolu „Tekstilac“ gostuje u Vlasenici.

21. kolo PL RS, Gradski stadion Derventa

FK „Tekstilac“: Plisnić – Vujanić, Jolović, Rastović, Prljeta – Komlenović, Milaković, Gojić – Susaković (od 67. Đukić), Glišić (od 88. Duspara), Asanović

FK „Drina HE“: Govedarica, Bojat, Pljevaljčić, Pejović, Pavlović, Damjanović, Marković, Jovanović, Mirković, Šuka (od 84. Soldar), Okuka (od 56. Tošović).