Vijesti Sport Čelik ponovo pretvrd: Rukometaši ispali iz Kupa BiH

Čelik ponovo pretvrd: Rukometaši ispali iz Kupa BiH

0

remi-rukometasa-u-mostaru

Rukometaši Dervente poraženi su u okviru prvog kola Kupa BiH od ekipe Čelika, koja im je tako nanijela dva poraza ove sezone na domaćem terenu, prvi sredinom oktobra u 6. kolu Premijer lige BiH..

Nakon prednosti od dva gola nakon prvih trideset minuta, gosti u nastavku dolaze do ozbiljnijeg vodstva i meč završavaju sa viškom od šest golova (30:36). Najbolji u domaćoj ekipi bili su novajlije Milinković (7 pogodaka) i Mijatović (6), dok je goste predvodio Begagić (7). Derventa je nastupila i bez iskusnog golmana Starčevića.

Rukometaši će tako borbu nastaviti u Premijer ligi BiH, a narednog vikenda putovaće u Cazin, na susret s Krajinom.

Kup BiH, 1. kolo: RK Derventa – RK Čelik 30:36 (15:17)

RK Derventa: Mijatović 6, Lazić, Stanković 1,Stojić, Pejić 2, Sibinčić 2, Lukić, Zemunović 4, Milinković 7,  Ivanović, Nožica, Živanić 3, Božić 4, Dragičević 1, Škrga. Trener: Zoran Dokić.