Sport Derventa Futsal 2014 DERVENTA FUTSAL 2014: Konačno finalni dan!

DERVENTA FUTSAL 2014: Konačno finalni dan!

0

Sinoć su na rasporedu bili četvrtfinalni mečevi grupa 1 i 2, ukupno šest ekipa se borilo za poslednja dva mjesta u polufinalu.

derventa futsal 2014 3

Vrlo kvalitetan i neizvijestan susret odigrali su prošlogodišnji pobjednik „Apeiron“ i vrlo jaki „Mandić Komerc/MUP RS“. Iako možda obadvije ekipe zaslužuju prolaz dalje, mjesta je bilo samo za jednu, a sretniji i spretniji su bili Banjalučani (3:2). Poraz je, izgleda, psihički uzdrmao ekipu „MK/MUP RS“ što je iskoristila ekipa „MNK Bosna Kompreda“ nanijevši im težak poraz (6:2). O prolasku u polufinale odlučivali su Banjalučani i Tuzlaci u meču u kojem je favorizovani „Apeiron“ držao utakmicu pod kontrolom, primoravši rivala da svoju priliku čeka iz kontri. Vrhunsku veče su imali golmani, naročito je golman Tuzlaka Hodzić bio neprelazan, ali je i on kapitulirao prvo 10-ak minuta prije kraja, a potom i na samom kraju (2:0).

I druga grupa je donijela kvalitetan futsal, a sjajan meč su odigrale ekipe iz Gračanice i teslićki „Extraprom“ za koji nastupaju igrači iz Čelinca (3:3). Odlična futsal partija puna preokreta i atraktivnih poteza okončana je „na penale“ koje su bolje izvodili izgrači „MZ Dzakule“. Za prolazak dalje bila im je potrebna pobjeda protiv „Baje“, a rezultat na poluvremenu je bio i više nego dobar za njih – 3:0. Međutim, u nastavku utakmice vidjeli smo jedan od najvećih preokreta u svim izdanjima turnira do sada. Taktikom igrača više u polju ekipa „Baje“ ne samo da dolazi do izjednačenja već i do vodstva (4:3), da bi Gračaničani ipak uspjeli da se konsoliduju i izjednače. Do kraja sustreta igrala se vrlo dinamična utakmica koja je publiku digla na noge sa bezbroj prilika, greška, stativa, atraktivnih poteza, ali pobjednički pogodak postiže „Baja“ iz akumulacionog prekršaja sa 10 metara (5:4). Zahvaljujući tome, za prolazak u finale im je bio dovoljan bod protiv „Extraproma“, a takav rezultat (1:1) je i bio do poslednje 2 minute utakmice kada najbolji igrač teslićke ekipe Jelić postiže pogodak za vodstvo. U poslednjoj minuti golman „Baja Shoes-a“ je matiran još dva puta (4:1), tako da su igrači iz Istočnog Sarajeva odveli teslićku ekipu u polufinale.

Danas su na programu polufinalni i finalni mečevi u svim konkurencijama, a odličan futsal je zagarantovan. Prije seniorskog finala biće proglašen i najbolji sportista Dervente za ovu godinu. Pozivamo sve ljubitelje sporta da prisustvuju završnici Novogodišnjeg turnira.