Sport Derventa Futsal 2015 Derventa Nektar futsal 2015: Apeiron poslednji polufinalista (29. 12.)

Derventa Nektar futsal 2015: Apeiron poslednji polufinalista (29. 12.)

0

Definitivno najbolje veče turnira u Derventi. Šest odličnih ekipa a mjesta u polufinalu bilo je samo za jednu.

10351083_980883905290751_1200122169795500295_n

U prvom susretu večeri sastali su se odlična ekipa Alvirala iz Bugojna i ekipa DM Montaža iz Broda, za koju su nastupili igrači iz Smedereva. Nakon dosta lijepih poteza i golova, tek nakon izvođenja penala ekipa DM montaža je savladala ekipu iz Bugojna. U drugom susretu veoma zanimljivom do samoga kraja, između Elbi Uniqe iz Zagreba i Pilane Đurić, za koju su nastupili igrači iz Makedonije, za nijansu su bili spretniji i sretniji igrači iz Makedonije i golom Petrovića se plasirali dalje. Treći susret isto tako veoma zanimljiv i dosta efikasan donio je dramu do samoga kraja. Na kraju bolja je bila ekipa Apeirona i savladala odličnu ekipu iz Linca.

Za prolaz u polufinale borile su se ekipe Pilane Đurić, Univerziteta Apeiron i DM montaže. U prvom susretu Pilana Đurić je savladala ekipu iz Smedereva, iako je ekipa iz Smedereva imala dosta odličnih šansi, ali nisu ih realizovali, to je odlična ekipa iz Makedonije iskoristila i došla je do pobjede u ovom susretu. U drugom susretu ekipa Univerziteta Apeiron sa svojom prepoznatljivom igrom savladala je sastav DM montaže veoma teško i tako odluka o putniku u polufinale se odlučivala u meču između Pilane Đurić i Univerziteta Apeiron. U dramatičnoj utakmici poveli su sredinom prvog poluvremena igrači Apeirona preko Munjize, da bi u posljednjim sekundama prvog dijela golmanu ekipe Pilane Đurić lopta prošla ispod noge i ulšla u gol, sa zvukom sirene. Od početka drugog poluvremena igrači iz Makedonije igraju s igračem umjesto golmana i u toku te igre postižu dva fantastična gola šutom s distance daje De Sousa. U posljednjih deset minuta susreta igralo se dosta obazrivo, bilo je i nekoliko dobrih prilika ali je ostalo 2:2. Igrači Apeirona promašuju prvi penal, dok Petrović pogađa za Pilanu. Sljedeća dva izvođača iz Banja Luke postižu golove dok oba izvođača Pilane Đurić promašuju i Univerzitet Apeiron je četvrti polufinalista turnira.

Sutra su na programu mečevi polufinala seniora i finala u svim kategorijama.

UTORAK (29.12., četvrtfinalna grupa IV seniora i polufinale veterana)

17,30: meč XI: ALVIRAL BROADWAY BUGOJNO – DM MONTAŽA BROD=4:4 ( 6:7)