Sport Derventa Futsal 2017 Derventa Nektar futsal 2017: Brazilci pokazali klasu, večeras spektakularna završnica

0

Triler završnica, u kojoj smo dobili posljednjeg polufinalistu turnira u Derventi, pripala je ekipi „Sind“ iz Šabca.

U prvom susretu osminefinala ekipa GvG Ularice je dva minuta prije kraja uspjela slomiti otpor ekipe Mildabo i teško došla do četvrtfinalne grupe. U drugom susretu Sind je sa sigurnih 4:1 pobjedio ekipu Borca iz Šibovske. U trećem meču odličan susret Geokopa, ekipe iz Banja Luke, koja je bila bolja od Aurelije iz Vinkovaca, ali nije realizovala svoje šanse i tek nakon izvođenja šesteraca došla do prolaza u sljedeći krug.

U prvoj utakmici četvrtfinalne grupe ekipa GvG Ularice je pružila dostojan otpor odličnoj ekipi Sinda, ali više od toga nije mogla. O putniku u polufinale turnira odlučivao je meč između Sinda i Geokopa, koji je bio definitivno najbolji na turniru i odlična uvertira za sutrašnje polufinale i finale.

Odličan susret sa mnoštvo dobrih poteza, u kojem je Sind poveo preko Brazilca Igora, ali su Banjalučani pred kraj poluvremena, preko Zarića, izjednačili rezultat. Dvije šanse, potom, nije uspio realizovati Đaković za Geokop. U drugom dijelu, nakon dosta drame, dva minuta prije kraja, Igor ponovo postiže gol uz odličnu asistenciju drugog Brazilca Talesa Feitose. Geokop je s igračem umjesto golmana 50 sekundi prije kraja, preko Travara, došao do izjednačenja. Sind tada kreće na sve ili ništa i s igračem umjesto golmana, na šest sekundi prije kraja dolazi do trijumfa. Tales Feitosa sa desetak metara ispalio projektil u rašlje golmana Moćića, za prolaz Sinda u polufinale.