Vijesti Sport Derventa ubjedljiva protiv Krivaje

Derventa ubjedljiva protiv Krivaje

0

U 19. kolu Premijer lige BiH derventski rukometaši ugostili su „Krivaju“, ubilježili očekivanu pobjedu i popravili gol-razliku uprkos izostanku najboljeg šutera Stanka Stankovića i važnog igrača odbrane Lukića. Kiks „Izviđača“ iskoristio „Čelik“ koji je ponovo lider na tabeli.

Nakon promijenljivih rezultata na početku drugog dijela sezone (dvije pobjede, dva poraza i remi), gostovanje autsajdera iz Zavidovića došlo je u pravo vrijeme za povratak na pobjedničke staze.

Od samog početka bilo je jasno ko je favorit jer su se gosti „držali“ tek uvodnih 6 minuta kada je rezultat bio izjednačen (2:2). U narednih 5 minuta Dervenćani prave seriju od 4:0 i osiguravaju vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Prednost naših rukometaša je konstantno rasla (10:4, 19. minut) i već u prvom poluvremenu je u nekoliko navrata iznosila 10 pogodaka prednosti, da bi na kraju prvih 30 minuta rezultat bio sigurnih 16:7.

U drugom poluvrijemenu gosti pokušavaju angažovanijom odbranom i presingom da zaustave razigranu „Derventu“, međutim to im je donijelo samo smanjenje zaostatka na 7 golova (16:9 u 33., 19:12 u 38. minutu). Ipak, to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost domaćina koji je na krilima V. Zekića i Živanića (koji su nastavili gdje je stao u prvom poluvremenu odlični Zemunović) osigurao vodstvo od 13 golova u 53. minuti (33:20). Tada priliku dobijaju mlađi i igrači koji imaju manju minutažu što koriste gosti i dolaze na podnošljivih 10 golova zaostatka na kraju meča – 35:25.

Najbolji u redovima domaće ekipe bio je Živanić sa 8 golova, dok se kod gostiju istakao Haris Bešić sa 9 pogodaka. U narednom kolu naši rukometaš idu u Gračanicu.

RK “Derventa”: Živanić 8, Sibinčić 3, Đurđević, Zemunović 4, Ninković 1, Mišanović 2, Zekin N. 5, Bojić (4.odbrane), Starčević (5.odbrana), Pekić 2, Zekić V. 6, Marčeta 4.

RK “Krivaja”: Selimbegović, Zilkić, Došić, Avdić 4, Bašić 9, Sinanović, Zvekić 1, Fejzić 1, Muhić, Alić 5, Huskić, Šabanović, Alić N. 1, Smajilbegović 2, Petrušić 2, Bajrić.

Isključenja: Derventa 12.minuta, Krivaja 6.minuta.
Sedmerci: Derventa 2 (0); Krivaja 9 (5)