Vijesti Sport Derventa ulazi u formu: Slavija savladana dvocifrenom razlikom

Derventa ulazi u formu: Slavija savladana dvocifrenom razlikom

0

Rukometaši Dervente do prvih ovosezonskih bodova stigli su nakon trijumfa nas Slavijom, u četvrtom kolu Premijer lige BiH.

Dervenćani su od početka susreta pokazali da je kvalitetniji i zahvaljujući prvenstveno odličnoj igri u odbrani, ostvarili su dvocifrenu prednost već nakon prvog poluvremena. Serijom Draganića, Šijakovića i Sibinčića, Derventa je sredinom prvog dijela imala 6 golova prednosti (9:3), da konačan rezultat nakon 30 minuta igre bio 16:6. Odbrambeni zid ispred Starčevića izblokirao je nekoliko napada, iskusni golman zaustavio je 8 udaraca, dok je najefikasniji bio novopridošlo krilo Draganić sa četiri gola.

I u nastavku je viđen sličan scenario. Derventa je u prvih petnaestak minuta prednost uvećala na 13 golova (22:9), dok je konačni rezultat bio 28:16. Na kraju, Draganić se ukupno 8 puta upisao u strijelce, dok je Starčević imao 15 odbrana.

U narednom kolu Derventa gostuje u Kaknju.

Premijer liga BiH, 4. kolo: RK Derventa – RK Slavija 28:16 (16:6)
Sportska dvorana u Derventi. RK Derventa: Starčević, Škrga D, Stojić, Ivanović, Lukić Zemunović, Sibinčić, Šijaković, Stanković, Milinković, Škrga R, Martinović, Draganić, Zekić, Dragičević, Marković.