Vijesti Sport Druga futsal liga (zapad): Derventa i dalje neporažena

Druga futsal liga (zapad): Derventa i dalje neporažena

0

Sinoć je odigrana i druga utakmica 3. kola Druge lige RS “Zapad”, sastali su se KMF Derventa i KMF Kotor Varoš, rutinsku pobjedu ostvarili su domaći rezultatom 8:3.

558152_557238027644393_808745093_n

Držali su se gosti iz Kotor Varoša u prvom dijelu igre, i dosta dobro parirali na terenu. Čak su prvi i došli do prednosti, strijelac je bio Nemanja Knežević u 2. minutu igre. Nakon toga uslijedio je preokret u režiji domaćih futsalera, na 1:1 poravnao je Vedran Stanić u 6. minutu, a Željko Simić u 10. minutu donio preokret od 2:1. Ali u 16. minutu auto-gol igrača Dervente, Dalibora Kojića, tako se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 2:2.

U 23. minutu Derventa dolazi do nove prednosti, pogodak za 3:2 postigao je Željko Simić, njegov drugi gol na ovoj utakmici. Dva minuta kasnije gosti i drugi put na ovoj utakmici poravnavaju rezultat, strijelac je bio Goran Malijević. To je bilo sve od Kotor Varoša na ovoj utakmici, nastavak je u potpunosti pripao domaćim. Prednost od 4:3 domaćim donio je Đuričić Saša u 28. minutu, na 5:3 povisio je Milan Brković u 33. minutu. A tri minute prije kraja domaći su u potpunosti dotukli goste iz Kotor Varoša i tako riješili pitanje pobjednika, strijelac za 6:3 bio je Dalibor Kojić.

Do kraja meča Derventa je postigla još dva gola, na 7:3 povisio je Dušan Marić u posljednjem minutu, a nekoliko sekundi prije kraja isti igrač je postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Derventa gostuje u Banja Luci kod Starčevice, dok je Kotor Varoš slobodan.

KMF DERVENTA – KMF KOTOR VAROŠ 8:3 (2:2)