Vijesti Sport Fudbaleri Rudara savladali Tekstilac sa 2:0

Fudbaleri Rudara savladali Tekstilac sa 2:0

0

Fudbaleri „Rudar-Prijedora“ savladali su „Tekstilac“ u Derventi sa 2:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Republike Srpske. Premijerligaš BiH je opravdao ulogu favorita protiv trenutno drugoplasiranog tima drugoligaškog „zapada“ u srpskoj i golovima Lazara Vidića u 3. i kapitena Vedrana Kantara u 40. minutu, poslije lijepih akcija, stekao veliku prednost pred revanš koji se igra na Gradskom stadionu u Prijedoru 23. aprila.

Fudbaleri Rudara savladali Tekstilac sa rezultatom 2-0

U drugom poluvremenu „rudari“ su imali još nekoliko šansi od koji najzreliju Lazar Vulić u 65. minutu poslije asistencije Marka Raičevića, ali je golman domaćih Dejan Plisnić odlično intervenisao i zaštitio svoju mrežu.

Tekstilac – Rudar-Prijedor 0:2 (0:2)

Stadion: „Tekstilca“. Gledalaca: 400. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Strijelci: 0:1 Vidić (30), 0:2 Kantar (40). Žuti kartoni: Susaković, Despotović („Tekstilac“, Jović, Pejić, Raičević, Pekija („Rudar-Prijedor“).

TEKSTILAC: Plisnić, Đukić, Popadić, Simić (od 65. Popović), Jolović, Vejnović, Despotović (od 70. Bosić), Šešelj, Gojić, Duspara (od 52. Rastović), Susaković. Trener: Mitar Lukić.

RUDAR-PRIJEDOR: Kozić, Tica, Jovičić, Aćić, Pekija, Pejić, Mirković, Mišan (od 45. Raičević), Kantar, Vidić (od 46. Čampara), Vulić (od 70. Rastoka). Trener: Darko Nestorović.