Vijesti Sport Karatisti učestvovali na turnirima u Kotor Varoši i Brodu

Karatisti učestvovali na turnirima u Kotor Varoši i Brodu

0

U subotu je u Kotor Varoši održan međunarodni turnir u karateu po pravilima JKA šotokan ascijacije, a čiji je organizator bio Karate klub Ipon iz ovoga grada.

Učesnici turnira u Kotor Varoši

Turnir je okupio 20 klubova iz Republike Srpske, BiH, Slovenije, Austrije i Srbije, a takmičilo se nešto oko 400 takmičara, između ostalog i karatisti KK Derventa.

Najuspješniji takmičar KK Derventa u pojedinačnim kategorijama je Popović Miloš koji je osvojio dvije zlatne medalje. Useniorskoj kategoriji pojedinačnih kata Jović Aleksandar je dobio pohvale za odlično odrađenu katu u finalnoj seriji.

Učesnici turnira u Brodu

Sedam dana ranije karatisti su učestvovali na turniru u Brodu gdje su osvojili četiri medalje. Tri srebrene u pojedinačnim borbama su osvojili Popović Miloš, Stjepanović Srđan i Dragosavljević Aleksandar, a Đekić Mihajlo je osvojio bronzu.