Vijesti Sport Kik-boks: Medalje i priznanja iz Kutine

Kik-boks: Medalje i priznanja iz Kutine

0

Prošlog vikenda u Kutini (Hrvatska) održan je 17. Internacionalni kik-boks turnir „Kutina 2015“, na kojem je nastupila, zajedno sa gotovo 250 takmičara iz četiri zemlje, i derventska sekcija Kik boks kluba „Despot“.

eb212316424906760bdd973ff6214a76408622ad06cc35ec12e67262ab9b5bd4

Dervenćani su bili i više nego uspješni. Zlatnu medalju u konkurenciji seniora do 79 kilograma osvojio je Mario Marjanović, inače trener derventske sekcije. Pored najsjajnije medalje, dodijeljeno mu je i priznanje za najboljeg takmičara u seniorskoj konkurenciji. Sličan podvig, ali u konkurenciji juniorki do 55 kilograma, ostvarila je i Marija Stanojević, koja je u finalu savladala predstavnicu Slovačke. U finalnim borbama svojih kategorija poraženi su Dragan Bjelošević i Jovana Lazarević, tako da su se morali zadovoljiti srebnim medaljama, dok su bronzu osvojili Radoslav Jeličić i Radovan Kovačević. Čast prnjavorse sekcije branio je Aleksandar Susak, koji je osvojio srebro.

– Zadovoljan sam ostvarenim rezultatima. Posebno se zahvaljujemo preduzeću „Digital Elektronik“ koje nam je omogućilo da otputujemo na turnir, ističe Marjanović.