Vijesti Sport KMF „Derventa“ ubjedljiv u Prnjavoru

KMF „Derventa“ ubjedljiv u Prnjavoru

0

Pored rukometaša, fudbalera, odbojkašica i drugih uspiješnih kolektivnih i individualnih sportista naša opština svoje predstavnike ima i u Prvoj futsal ligi RS. Klub malog fudbala „Derventa“ je nakon poraza u Ugljeviku i remija kod kuće protiv ekipe „Jošavka“ iz Čelinca došla do prve pobjede u susretu sa prnjavorskim „Obilićem“.

Derventa ubjedljiva u Prnjavoru

Čini se da su cijenu loše predstave naše ekipe protiv „Jošavke“ platili upravo Prnjavorčani koji su doživjeli ubjedljiv poraz na svom terenu – 3:9. Od samog početka Dervenćani su pokazali više želje i umijeća što je rezultiralo sa dva pogotka prednosti u prvom dijelu poluvremena, nakon čega je uslijedio blagi pad u igri koji domaćini koriste i stižu do izjednačenja. Ipak, Duspara na samom kraju prvog poluvremena donosi minimalnu, ali zasluženu prednost.

Na početku drugog poluvremena naši fudbaleri postižu još dva gola i dolaze do osjetnije vodstva, da bi domaći igrači nakon smanjenja rezultata na 5:3 potpuno nestali sa terena. Do kraja utakmice Dervenćani postižu još četiri pogotka i dolaze do ubjedljive pobjede.

Meč petog kola protiv KMF „Kotor Varoš“ odigraće se u petak od 20.45 minuta u SKC Derventa.

KMF “OBILIĆ” – KMF “DERVENTA” – 3:9 (2:3)