Vijesti Sport Loš početak za premijerligaše: Poraženi rukometaši i odbojkašice

Loš početak za premijerligaše: Poraženi rukometaši i odbojkašice

0

Na otvaranju drugog dijela sezone rukometne Premijer lige, u okviru 16. kola u prepunoj Gradskoj dvorani Maglaj, RK Maglaj je rezultatom 32:26 savladao RK Derventu.

page

Početak prvog poluvremena pripao je Dervnećanima koji su u dinamičnoj igri ostvarili prednost od dva gola. Nakon tajm-auta u drugom dijelu poluvremena, domaća ekipa je posložila redeove i na pauzu otišla sa prednošću 13:12.

U uvodnim minutima drugog polovremena igralo se gol za gol, a onda su Maglajlije predvođene raspoloženim Čičkušićem (9 golova) , Ćosićem (9 golova), Hadžihasićem (10 odbrana), te kapitenom Mutapčićem (9 odbrana) uspostavile dominaciju na terenu. Sedam golova Marčete, jedinog raspoloženog igrača Dervente nije bilo dovoljno.

Na kraju konačan rezultat je glasio 32:26.

capture-20160131-100054

Odbojkašice
U nastavku Premijer lige BiH za odbojkašice, Dervenćanke su izgubile utakmicu koja im je mogla donijeti važne bodove za opstanak. Pred svojim navijačima, u okviru 12 kola, ubjedljive su bile Modričanke koje su slavile 3:0.