Vijesti Sport Mini košarkaška liga: Pobjeda osigurana u prvoj četvrtini

Mini košarkaška liga: Pobjeda osigurana u prvoj četvrtini

0

U 3. kolu doigravanja za plasman u Prvu košarkašku ligu RS košarkaši „Dervente“ bili su uvjerljivi protiv prvoplasiranog „Svetosavca“ iz Banjaluke – 81:59 (30:05, 11:13, 21:15, 19:26).

kosarka

Za razliku od naših košarkaša koji su na dva gostovanja (protiv “Slavije” i “Lijevča”) doživjeli poraze, banjalučka ekipa je zabilježila dvije pobjede, čime je ovaj trijumf još više dobio na značaju. Dervenćani nisu imali drugu opciju osim osvajanja oba boda u ovoj utakmici tako da su od početka krenuli silovito i već u prvoj četvrtini praktično osigurali pobjedu ostvarivši prednost od čak 25 koševa, a goste ostavivši na svega pet postignutih poena (30:5). U nastavku se igra nešto ujednačenije, ali prednost naših košarkaša raste i na kraju treće četvrtine dostiže fantastičnih 29 koševa (62:33). U zadnjoj četvrtini priliku dobijaju igrači sa manjom minutažom što gosti koriste i do kraja dolaze na “pristojnih” 22 koša zaostatka – 81:59.

Ponovo se u redovima “Dervente” istakao Nedinić sa 29 koševa, a odličnu podršku imao je u Blagojeviću (22) i Ratkovcu (10 poena).

Ovom važnom pobjedom i uzimajući u obzir da slijede dva meča pred domaćom publikom (prvo protiv “Lijevča” narednog vikenda) naši košarkaši i dalje gaje nadu da će osigurati plasman u Prvu ligu osvajanjem jednog od prva dva mjesta Mini lige.

KK “Derventa”: Cvjetković, Petrović 6, Stupar, Milišić, Šogorović, Ratkovac 10, Tadić 1, Mitrović 2, Nedinić 29, Ružić 9, Blagojević 22, Tepić, Rakić 2.