Vijesti Sport Mini liga: Košarkaši savladali “Lijevče”

Mini liga: Košarkaši savladali “Lijevče”

0

U 4. kolu doigravanja za plasman u Prvu košarkašku ligu Republike Srpske derventski košarkaši su savladali KK “Lijevče” rezultatom 79:73, ostvarivši tako drugi trijumf u “Mini ligi 14/15”.

kosarka

Gosti su bolje otvorili utakmicu i imali prednost u većem dijelu prve četvrtine nakon čega naši košarkaši dolaze do vodstva (14:13, 7. minut), ali se na mini-pauzu odlazi izjednačenim rezultatom (18:18) zahvaljujući preciznom šutu za tri poena gostiju u poslednjim sekundama. U drugoj četvrtini “Derventa” dolazi do prve značajnije prednosti koja na kraju prvog poluvremena iznosi 7 koševa – 40:33.

Treću četvrtinu naši košarkaši otvaraju serijom 9:0 i sjajnom timskom igrom ostvaruju najveću prednost koja je u nekoliko navrata iznosila 16 poena, ali blagom igrom u odbrani na kraju četvrtine omogućavaju rivalima da se vrate u meč (63:52). Na početku zadnje dionice gosti koriste poklonjene “otvorene” šuteve, pogađaju dvije trojke zaredom i dolaze na svega pet koševa zaostatka (63:58). Ipak, Dervenćani uzvraćaju mini-serijom od 5:0 i uspjevaju zadržati prednost do kraja susreta – 79:73.

Već u srijedu (13. maj, od 19.00 časova) KK “Derventa” u Sportskoj dvorani dočekuje prvoplasiranu “Slaviju” iz Istočnog Sarajeva u još jednoj utakmici u kojoj imaju imperativ pobjede.