Vijesti Sport Odbojka: Poraz nakon još jednog neizvijesnog meča

Odbojka: Poraz nakon još jednog neizvijesnog meča

0

Susret šestog kola Prve lige Republike Srpske između Dervente i Crvene zvijezde iz Obudovca, ekipa koje dijele treće mjesto na tabeli, ali se nalaze u različitim formama, donio je dosta uzbuđenja.

Gošće su prilično lako došle do prednosti u setovima (18:25), ali su Dervenćanke uspjele da drugi set, nakon dosta borbe, privedu u svoju korist (25:23), iako su prethodno imale sigurnu prednost od 24:20.

Nakon izjednačenja, odbojkašice Dervente zaigrale su rasterećenije, opasno priprijetivši da gošće u 3. setu ostave na jednocifrenom učinku (22:8). Na kraju je bilo ubjedljivih 25:12 za Derventu.

Poslije veoma izjednačene igre tokom čitavog četvrtog seta, Obudovčanke prve dolaze do set-lopte i uspjevaju poravnati rezultat (23:25).

Neizvijesnosti nije nedostajalo ni u odlučujućem setu, kojeg gošće dobijaju rezultatom 15:12.

Derventa je tako zabilježila treći poraz u nizu, a u narednom kolu dočekuje Hercegovac.

Prva liga RS, 6. kolo: OK Derventa – OK Crvena zvijezda 2:3 (18:25; 25:23; 25:12; 23:25; 12:15). OK Derventa: Tadić, Tutnjević, Makivić, Malić Marija, Malić Magdalena, Holovka, Kovacević, Gavrilović, Hrustić, Babić. Trener Vlado Kovačević.