Vijesti Sport Osveta „Kozare“!

Osveta „Kozare“!

0

Nakon duge pauze i odgađanja drugi dio sezone Prve lige RS počeo je ovog vikenda, a derventski prvoligaš je ugostio „Kozaru“ iz Gradiške. Po lijepom vremenu i teškom terenu gosti iz Gradiške revanširali su se za poraz koji su im „krojači“ nanijeli u prvom kolu.

Osveta Kozare

Utakmica je obilovala prekidima i u teškim uslovima na terenu bilo je jasno da onaj ko ostvari početnu prednost imaće velike šanse da zabilježi trijumf. Dobra prilika za vodstvo „Tekstilca“ desila se u 7. minuti nakon jedne prilično bezopasne akcije kada je protivnički golman loše ispucao loptu, a Hasanović sa nekih 20-ak metara promašio potpuno nebranjenu mrežu. Prvi udarac ka golu Plisnića uputio je Škorić nakon prodora po desnoj strani u 17. minutu, ali bez veće opasnosti. Nakon toga slijedi dobar period igre našeg prvoligaša, u 32. minuti po lijevoj strani prolazi Duspara, centrira po zemlji Asanoviću koji iz teške pozicije ipak nije ozbiljnije priprijetio. U 36. minutu sa vrha šesnaesterca iz izgledne pozicije neprecizno šutira Đukić, a u 39. ponovo je u prodoru Duspara, ali se odlučuje na blag šut umjesto proigravanja Hasanovića koji je izlazio iz ofsajda. Ubrzo nakon toga, u 42. minuti, nakon uigrane akcije iz prekida gosti sa desne strane ubacuju u sredinu Plisnićevog šesnaesterca odakle neometani Perić pogađa za vodstvo gostiju nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme „krojači“ počinju agresivnije, ali po teškom terenu i zbog dobre taktike gostiju ozbiljne prilike su bile rijetke. U 56. minutu nakon greške odbrane gostiju sam pred golmana izbija Asanović, ali njegov loš udarac završava u korneru. Iz izglednih slobodnih udaraca prijetili su Gojić (u 58. minuti) i rezervista Glišić par minuta kasnije, ali bez promjene rezultata. Gosti su se oslonili na polu-kontre i iz takvih situacija u 67. i 83. minutu oba puta precizan je bio Škorić za konačnih – 0:3.

„Tekstilac“ je počeo sa nešto drugačijom formacijom nego do sada, sa tkz. rombom u veznom redu u kojem se najbolje snalazio Gojić, ali ga napadači nisu najbolje ispratili. Sa druge strane ofanzivni duet „Kozare“ Škorić i Perić bili su prava opasnost iz kontra-napada, a svojoj ekipi su donijeli bodove sa važnog gostovanja i vrh tabele. U narednom kolu „krojači putuju u Teslić kod poslednjeplasiranog „Proletera“.

FK „Tekstilac“: Plisnić – Prljeta (Marić), Vujanić, Jolović, Đukić – Komlenović, Milaković, Gojić – Hasanović (Susaković) – Duspara (Glišić), Asanović