Vijesti Sport PFL Doboj: Ovog vikenda raspucani Osinjani

PFL Doboj: Ovog vikenda raspucani Osinjani

0

U 20. kolu Područne lige Doboj derventski predstavnici upisali su pobjedu i remi.

Fudbaleri osinjskog “Borca” bili su ubjedljivi pred svojim navijačima protiv ekipe “Bratstvo” iz Donje Dubice. Domaće je do prednosti doveo Savić u 10. minuti, ali nedugo potom gosti dolaze do izjednačenja. Ipak, za novo vođstvo nakon prvih 45 minuta pobrinuo Popović. Domaći sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i pogotkom Gojića dolaze do dva gola prednosti, da bi dobru utakmicu Osinjana zaključio Brkić. Bila je ovo i prilično gruba utakmica, s obzirom da je sudija pokazao čak 8 žutih kartona, a obostrano isključenje zabilježili su domaći Vujičić i gostujući Čeliković krajem prvog dijela.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i Lužančani u Crkvini. “Borac” je već u trećoj minuti poveo golom Makivića, ali je domaćoj ekipi bilo potrebno svega 13 minuta da preokrenu rezultat. Ipak, nakon jednog sata igre konačan rezultat utakmice je postavio Grozdanić. Posljednjih 10 minuta utakmice Lužančani su odigrali sa igračem manje zbog isključenja Nemanje Savića.

U narednom kolu u Bosanskim Lužanima gostuje Rudar iz Stanara, dok će Osinjani na megdan Trebavcu u Vranjak.

Borac (O) – Bratstvo Donja Dubica 4:1 (2:1)Igralište Centar. Sudija Stojanović Dražen iz Doboja. FK Borac (O): Kulaga, Nović D, Ćorić, Vasilić, Nović G, Savić, Vujićić, Gojić, Brkić, Turudić (od 50. Bogdan), Popović.

Crkvina – Borac (BL) 2:2 (2:1)Igralište Crkvine. Sudija Bojić Jovan. FK Borac (BL): Mikač, Savić N, Pivaš, Bašić, Marinković, Makivić (od 33. Bojanović), Savić S, Grozdanić, Ćorić, Simić, Budeša.