Vijesti Sport PFL/MFL, 11. kolo: Važne pobjede Osinjana i Lužančana

PFL/MFL, 11. kolo: Važne pobjede Osinjana i Lužančana

0

Odigrana su i 11. kola Područne i Međuopštinske fudbalske lige Doboj.

Jedini predstavnik iz Dervente u Područnoj ligi, osinjski “Borac”, zabilježio je ubjedljivu pobjedu protiv ekipe “Ukrine”, rezultatom 4:1.

FK “Borac” – FK “Ukrina” 4-1 (3-0).
Sudija: Dubov. FK”Borac”: Gojić V.,Nović, Vaslić, Kojić, Ćorić (Gojić Ð.), Trivunović, Lukić (Marković), Vujičić, Popović S., Gojić J., Popović V. (Bogdan).

Najuspješniji derventski tim Međuopštinske lige, “Borac” iz Bosanskih Lužana, savladao je u gostima ekipu Radničkog iz Brodskog polja rezultatom 3:4. Kako to i rezultat govori, utakmica je bila puna preokreta, domaći su poveli sa 1:0, da bi ekipa “Borca” do kraja prvog djela okrenula rezultat u svoju korist golovima dvostrukog strijelca Marinkovića i Nemanje Savića. U nastavku domaća ekipa dolazi do izjednačenja, ali Kulaga desetak minuta prije kraja donosi pobjedu. Ovim trijumfom “Borac” je izbio na prvo mjesto tabele, koje dijeli sa “Vučjakom”.

FK Radnički B. Polje-FK Borac B. Lužani 3:4
Sudije: Bašić Mladen, Mićić Danijel, Dujković Zoran. Delegat: Radovanović Miroslav.Strijelci: Marinković (2), Savić Nemanja i Trutina Marino. Borac: Đukić, Ćorić, Dragišić, Malešević, Kojić (Kulaga), Makivić, Savić Nemanja (Pantić), Marinkovič, Trutina, Bašić, Savić Slađan (Pećić).

Ostali predstavnici nisu bili uspješni, pa je kalenderovački “27. juli” deklasiran na domaćem terenu od poleta rezultatom 0:8, dok je poježanski “4. juli” poražen od “Zborišta” 6:1.