Vijesti Sport Poraz desetkovanog Tekstilca u Foči

Poraz desetkovanog Tekstilca u Foči

0

U sedmom kolu Tekstilac je gostovao u Foči, a osim zahtjevnog puta, otežavajuća okolnost za „krojače“ bile su i brojne povrede i suspenzije prvotimaca, tako da su na klupi za rezervne igrače bila samo dva juniora, golman Pećić i napadač Malkić.

11045298_700552386712069_293764617465281210_n
Na Gavrića više puta neoprezno startovali/Foto: Nikola Kulaga

Iako je šef stručnog štaba Bojan Magazin bio izričito protiv traženja opravdanja u izostanku igrača, nesporno je da četvoricu standardnih prvotimaca (Rastović, Komlenović, Škorić, Glišić) i još toliko povrijeđenih i onih koji nisu ni otputovali (Ćorić, Lukić, Duspara, Đukić), ne bi mogli nadomjeste ni mnogo veći klubovi. Pored toga, domaći su odmah napravili nekoliko grubih startova na Gavriću, tako da je kapiten Plisnić već u prvih pet minuta „požutio“ zbog prigovora sudiji. Posle uvodne inicijative domaćina, sredinom prvog dijela je zaprijetio Susaković šutem sa distance, da bi u 37. poveli domaćini. Nakon prestrogo dosuđenog prekršaja, centrirao je Mojović čija je lopta preletjela Plisnića, a na „drugoj“ stativi najspretniji je bio Mrgud.

Utakmica je riješena u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena. Prvo je u 50. minutu Danilović iskoristio idealan centaršut sa desne strane, utrčao između štopera Vujanića i Jolovića, i pogodio glavom. Samo četiri minuta kasnije ponovo je defanzivac Mrgud bio najviši u skoku nakon prekida postavivši konačni rezultat utakmice. Tek nakon drugog gola domaćina sudački kriterijum je postao ujednačeniji, ali je već bilo prekasno. Do kraja su priprijetili Gavrić i Prljeta, fantastičnim udarcem sa ivice šesnesterca, a sa druge strane Mrgud je mogao do „het-trika“, ali se ispriječila prečka.

U narednom kolu „krojači“ će na Gradskom stadionu ugostiti višegradsku Drinu HE. Utakmica će se odigrati u subotu od 15.30 časova.

SUTJESKA (F) – TEKSTILAC 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mrgud u 37.; 2:0 Danilović u 51.; 3:0 Mrgud u 54. min. Gradski stadion. Gledalaca: 300.
Sudija: Zoran Strunić (Gradiška)
Žuti kartoni: N. Drakul i D. Drakul (Sutjeska); Plisnić i Susaković (Tekstilac).

Sutjeska: Petrović, N. Drakul, Trifković, Mrgud, Rašević, Đoković, Mojović (od 74. min V. Danilović), Njeguš (od 60. min. Zečević), D. Drakul, Danilović (od 67. R. Drakul), Guzina

Tesktilac: Plisnić, Marić, Jolović, Vujanić, Đurčić, Brković (od 75. min Malkić), Gavrić, Susaković, Gatarić, Milaković, Prljeta