Vijesti Sport Prekinuta sjajna serija: Rukometaši ispustili pobjedu protiv “Bosne”

Prekinuta sjajna serija: Rukometaši ispustili pobjedu protiv “Bosne”

0

rukomet

Serija od pet pobjeda u nizu RK “Derventa” prekinuta je večeras u duelu sa sarajevskom “Bosnom”.

“Derventa” je odigrala vrlo dobrih prvih trideset minuta nakon kojih je ostvarila tri gola prednosti (13:10), ali su gosti već nakon par minuta igre u nastavku potpuno uhvatili rezultatski priključak, da bi u 40. minuti rezultat bio izjednačen (15:15). Ipak, slijedi pet minuta dobre igre našeg premijerligaša, u kojem golovima Zekića i Šijakovića, uz odbrane Starčevića, “Derventa” dolazi do osjetnije prednosti (19:14). Kada se očekivalo rutinsko privođenje utakmice kraju, uslijedio je veliki rezultatski preokret, u kojem gosti, uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka u njihovu korist, prave seriju od 5:0 i u 52. minuti dolaze do prve prednosti na meču (19:20). Nažalost, domaći igrači propuštaju nekoliko prilika za izjednačenje, što igrači “Bosne” koriste i dolaze do pobjede – 22:23.

“Derventu” su predvodili Stanković i Zekić sa po pet postignutih pogodaka. U narednom, posljednjem kolu ove polusezone, rukometaši “Dervente” putuju u Banjaluku na susret s “Borcem”.

Premijer liga BiH, 12. kolo: RK “Derventa” – RK “Bosna” 22:23 (13:10)
RK Derventa: Stojić, Pejić, Sibinčić 3, Lukić, Zemunović 1, Šijaković 4, Milinković, Mijatović 1, Škrga, Stanković 5, Ivanović, Nožica, Starčević, Zekić 5, Božić 3, Živanić.