Vijesti Sport Premijer liga BiH: Četvrta pobjeda rukometaša u nizu

Premijer liga BiH: Četvrta pobjeda rukometaša u nizu

0

rukomet

Četvrtu pobjedu u nizu rukometaši Dervente ostvarili su protiv novog premijerligaša Goražda, do ovog susreta šestoplasirane ekipe prvenstva.

Da gosti nisu došli sa “bijelom zastavom” moglo se zaključiti već u prvom poluvremenu kada su pružili odličan otpor favorizovanoj Derventi. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a minimalnu prednost nakon prvih trideset minuta imali su gosti (14:15).

Ipak, u nastavku Derventa vrlo brzo dolazi do izjednačenja (16:16), nakon čega domaći rukometaši prave seriju od čak devet golova i već sredinom poluvremena rješavaju pitanje pobjednika (25:16). Gosti se ipak ne predaju i uspjevaju smanjiti zaostatak (52. minut, 28:23), ali Derventa utakmicu mirno privodi kraju i slavi rezultatom 30:26.

Najzaslužniji za tijumf domaće ekipe bili su Starčević sa 15 odbrana, te Božić sa 9 i Šijaković sa 8 pogodaka. U narednom kolu Dervenćani gostuju u Vogošći.

Premijer liga BiH, 10. kolo: RK Derventa – RK Goražde 30:26 (14:15)
RK Derventa:
Starčević (15 odbrana), Pejić, Sibinčić (1), Lukić (1), Zemunović (3), Šijaković (8), Mijatović (2), Lazić, Škrga, Stanković (1), Ivanović (1), Nožica, Zekić (4), Božić (9), Milinković.