Vijesti Sport Premijer liga BiH: Derventa poražena od sarajevske Bosne

Premijer liga BiH: Derventa poražena od sarajevske Bosne

0

Rukometaši Dervente zabilježili su večeras treći poraz u nizu, ako izuzmemo pobjedu ostvarenu službenim rezultatom 10:0 nad ekipom Igmana. Ovog puta pred domaćom publikom bolja je bila sarajevska Bosna rezultatom 23:25 (11:15).

rukomet derventa

Motivisani gosti su od samog počeka susreta bili u prednosti koja je postepeno povećavana, da bi na kraju ovog dijela igre rezultat bio 11:15.

Domaći rukometaši loše otvaraju i drugo poluvrijeme, a u prvih osam minuta ne uspijevaju postići pogodak čak ni sa igračem više. Dodatnu nervozu unosio je i sudijski par Hrstić-Primorac, koji je sa nekoliko odluka izazvao proteste domaćih igrača i publike. Ipak, nakon “sušnih” minuta Derventa je uspjela da se podigne pa je, nakon što je Starčević odbranio sedmerac, Zekić u 44. minuti naše rukometaše doveo na samo jedan pogodak zaostatka (17:18), a četiri minuta kasnije Pekić donosi izjednačenje (19:19). Bila je ovo 80 utakmica u dresu Dervente jednog od najboljih igrača naše ekipe. Gosti ipak vrlo brzo vraćaju prednost od dva gola koju uspijevaju zadržati do kraja – 23:25.

U pretposlijednjem kolu Dervenćani će na megdan dobojskoj Slogi, a komšijski derbi mogao bi odlučiti o četvrtoj poziciji tabele. U zadnjem kolu u Derventi gostuje Zrinjski.

Premijer liga BiH: RK Derventa – RK Bosna Sarajevo 23:25 (11:15)

Derventa: Subotić, Živanić, Sibinčić (4), Lukić, Zemunović (1), Milinković, Drinić, Pekić (4), Vučić, Stanković (1), Marčeta (5), Sarenac (4), Starčević, Zekić (4).