Vijesti Sport Premijer liga BiH: Neočekivan poraz rukometaša na domaćem terenu

Premijer liga BiH: Neočekivan poraz rukometaša na domaćem terenu

0

Rukometni klub Derventa zabilježio je drugi poraz u prvih šest kola ovogodišnjeg izdanja Premijer lige BiH, a ovog puta, pred svojom publikom, neočekivano su poraženi od zeničkog Čelika, ekipe iz donjeg dijela tabele.

Porazu je najviše kumovao loš završetak utakmice i nerealizovani ziceri, jer je Derventa nakon prvih 30 minuta imala gol prednosti, a u nastavku i 3-4 gola, ali sve to nije bilo dovoljno. Najbolji strijelac domaće  ekipe bio je Šijaković sa devet, dok su Živanić i Lukić postigli po pet golova.

U narednom kolu Derventa gostuje u Nevesinju, kod ekipe Hercegovine.

Premijer liga BiH, VI kolo: RK Derventa – RK Čelik 29:31 (19:18)
Sportsko-kulturni centar Derventa. Sudije Škaljić-Kulović

RK Derventa: Stojić, Pejić, Sibinčić, Lukić 5, Zemunović 2, Šijaković 9, Milinković, Mijatović 2, Lazić, Stanković, Ivanović 1, Nožica, Starčević, Zekić 5, Živanić 2, Božić 3.