Vijesti Sport Premijer liga BiH: Odbojkašice Dervente do prvog tijumfa ove sezone

Premijer liga BiH: Odbojkašice Dervente do prvog tijumfa ove sezone

0

odbojka

Odbojkašice OK “Derventa” prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Premijer lige BiH ostvarile su u 6. kolu, savladavši ekipu “Radnik” iz Bijeljine.

Bila je ovo izuzetno važna utakmica za obje ekipe, koje do sada nisu osjetile slast pobjede, što se vidjelo već u vrlo izjednačenom prvom setu. Iako su priliku da set riješe u svoju korist imale i jedna i druga ekipa, spretnije i srećnije bile su Dervenćanke i slavile 28:26. Za razliku od prvog, u drugom setu nije bilo dileme kome će pripasti, tako da su naše odbojkašice došle do ubjedljivog vodstva od 2:0.

U trećem setu dolazi do blagog pada koncentracije domaće ekipe, što se naročito osjetilo kod prijema protivničkog servisa. Uprkos nekoliko vezanih poena na servise Ninkovićeve i Žarićeve, ovaj set pripao je Semberijkama.

Ipak, sve dolazi na svoje mjesto u četvrtom i, ispostavilo se, odlučujućem setu. Prevagu je odmah na početku donijela kapiten Sanja Žarić, sa nekoliko servisa neuhvatljivih za protivnice, tako da je vodstvo od 6:0 na početku seta zadržano do kraja.

U narednom kolu Dervenćanke očekuje veoma važno gostovanje u Goraždu, kod direktnih konkurentkinja u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH, 6. kolo: Derventa – Radnik 3:1 (28:26, 25:13, 20:25, 25:19)
Derventa: Tutnjević, Makivić, Tadić, Žarić, Bajić, Ninković, Kojić, Babić, Kovačević, Malić, Hrustić.