Vijesti Sport Premijer liga BiH: Rukometaši Dervente trijumfovali u Nevesinju

Premijer liga BiH: Rukometaši Dervente trijumfovali u Nevesinju

0

her-der-4

Rukometaši Hercegovine poraženi su večeras od Dervente sa 28:24 u 7. kolu Premijer lige BiH.

Derventa je bolje otvorila utakmicu i sa brzom izmjenom lopte u napadačkim akcijama zadavala je mnogo problema domaćoj ekipi. U 20. minutu gosti su imali pet golova prednosti. Tada nastupa najbolji period igre rukometaša Hercegovine u kojem su postigli sedam golova, a ekipa iz Dervente nijedan. Na odmor se otišlo sa rezultatom 11:11.

U nastavku je Derventa bila mnogo konkretnija, ali nije uspijevala da napravi ozbiljniju prednost. S druge strane Nevesinjci nisu mogli da vežu bar nekoliko dobrih minuta, pa je ipak prednost ostala nedostižna.

U redovima Hercegovine najefikasniji je bio Draganić sa sedam golova, a u ekipi Dervente istakli su se Šijaković i Zekić sa po šest golova.

Slijedi reprezentativna pauza, nakon koje će Derventa dočekati Krivaju.

Premijer liga BiH, VII kolo: RK Nevesinje – RK Derventa 24:28 (11:11)
RK Derventa: Stojić, Starčević, Pejić, Sibinčić 1, Lukić 1, Zemunović 4, Šijaković 6, Milinković, Mijatović 1, Lazić, Stanković, Ivanović 2, Nožica, Zekić 6, Živanić 3, Božić 4.