Vijesti Sport Premijerligaši uspješni na gostovanjima: Slavili rukometaši i odbojkašice

Premijerligaši uspješni na gostovanjima: Slavili rukometaši i odbojkašice

0

Rukometaši su u okviru 11. kola gostovali na Ilidži, dok su odbojkašice snage odmjerile sa rivalkama izdonjeg dijela tabele, ekipom „Bosne“ iz Kalesije.

page

Rukomet
Bolje plasirana i iskusnija ekipa Dervente, dobrom igrom u fazi odbrane, stvorila je veliki broj kontra-napada, tako da je na kraju prvog dijela ostvarila pristojnih pet golova prednosti – 12:17. Povratnik u premijerligaško društvo, ekipa Igmana, nije ni u nastavku uspjela doći do preokreta. Najveću prednost od osam golova (24:16), koju su Dervenćani ostvarili sredinom drugog poluvremena, domaći su uspjeli do kraja utakmice da smanje na podnošljivih šest golova – 24:30.

U narednom kolu Derventa će ugostiti RK Čelik iz Zenice.

capture-20151122-160658

Odbojka
Odbojkašiće Dervente su u okviru sedmog kola ostvarili vrlo važnu pobjedu protiv ekipe „Bosne“. U Sportskoj dvorani „MSŠ Kalesija“ ostavena je pobjeda od 1:3, po setovima 16:25,12:25,25:20,12:25. Dervenćanke su bile ubjedljive u svim dobijenim setovima, a samo u trećem je viđena izjednačena borba.

ŽOK DERVENTA: Nikolina Tutnjević, Zorana Makivić, Maja Živković, Sanja Žorić, Jelena Bajić, Tijana Đapa, Jelena Ninković, Angelina Divljan, Jelena Kojić, Valerija Dragičević, Duška Kenjalo, Sara Hrustić.