Vijesti Sport Propuštena velika prilika: Borac izbacio rukometaše Dervente iz doigravanja

Propuštena velika prilika: Borac izbacio rukometaše Dervente iz doigravanja

0

Rukometaši Dervente večeras su u Sportskoj dvorani ugostili ekipu Borca iz Banjaluke u, slobodno možemo reći, utakmici sezone. Našim rukometašima, osim pobjede, dovoljan je bio i neriješen rezultat da bi se u doigravanju pridružili Izviđaču, Vogošći i večerašnjem gostu Borcu, ekipama koje će međusobno odlučiti o ovosezonskom prvaku BiH, bez obzira na duel Konjuha i Krivaje.

Derventa je prilično dobro ušla u susret i imala prednost sve do sredine prvog dijela. Ipak, gosti tada dolaze do izjednačenja (7:7), a potom i do prednosti koja je u 26. minutu iznosila 4 gola (9:13). Derventa konsoliduje redove i golovima Šijakovića (2), Zekića i Markovića se vraća u igru do kraja prvog poluvremena (14:15).

Neočekivano borbeni gosti silovito su krenuli i na početku nastavka, kada prave seriju od 5:1 (15:21, 38. minut). Nakon “time-outa”, Derventa uzvraća serijom 4:1 i dolazi na dva gola zaostatka, sredinom drugog dijela. Koliko su igrači Borca željeli pobjedu govori i podatak da su jedan pogodak postigli i dok je indisponirani Božić ležao povrijeđen na podlozi. Posljednju nadu Dervenćanima vraća rezervni golman Stojić, zahvaljujući čijim odbranama Derventa dolazi do minimalnog zaostatka u nekoliko navrata (24:25, 26:27), ali gosti ipak dolaze do pobjede rezultatom 27:28.

Kako je Konjuh deklasirao Krivaju, Derventa je ostala bez doigravanja.

Premijer liga BiH, 26. kolo: RK Derventa – RK Borac (BL)  27:28 (14:15)
Sportska dvorana u Derventi. Sudije Dejanović i Marčetić. RK Derventa: Stojić, Škrga, Starčević, Zekić 7, Ivanović 6, Zemunović 4, Lukić, Božić 3, Sibinčić, Šijaković 4, Milinković, Marković 1, Lazić, Pejić, Nožica, Stanković 3. Trener: Zoran Dokić.