Vijesti Sport Prva liga RS: Pobjeda Tekstilaca nakon preokreta za oproštaj od domaćih navijača

0

Tekstilac se od svojih navijača ove sezone oprostio pobjedom nad Mladosti iz Velike Obarske, ekipom koja doskora bila kandidat za prvaka Republike Srpske.

tekstilac mladostq
Izostanak rezultatskog imperativa ovih rivala donio je dosta rasterećenu utakmicu u prvom dijelu, pa je nakon početnih prijetnji Tekstilčevog Đukića i protivničkog Brčkalića, najbolju priliku za goste, u 20. minuti, priredio jedan od najboljih igrača lige Delić, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio na stativi. Uzvratio je Tekstilac petnaestak minuta kasnije, kada je kapiten Đuričić sjajno proigrao Suzana Brkovića koji se ubacio po desnoj strani, ali je njegov udarac zaustavio golman Remić.

„Krojači“ u nastavaku nisu bili na uobičajnom nivou, pa je svoju odličnu partiju golom okrunio Delić, iskoristivši dobar dubinski pas i statičnost odbrane Tekstilaca u 68. minutu. Tekstilcu nije dugo trebalo da izjednači rezultat jer je već u narednon napadu Ćorić centrirao sa lijeve strane, jedan odbrambeni igrač gostiju igrao je rukom, zbog čega je sudija Lazić dosudio najstrožu kaznu. Ipak, najboljem strijelcu „krojača“ ovog proljeća Guzini jedanaesterac je odbranio golman Remić, odbivši loptu u korner. Nakon izvedenog udarca iz ugla sjajno je šutirao rezervista Milan Brković sa dvadesetak metara, tako da je Remić ponovo bio primoran da loptu izbaci u korner. Posle drugog prekida najviši je bio Marić, a njegov udarac glavom u mrežu je skrenuo gostujući igrač Mitrović. Izjednačenje je dalo krila domaćim igračima, pa je samo nekoliko trenutaka kasnije Brković imao dobru priliku, ali je, posle sjajnog prodora po lijevoj strani bio sebičan. Ipak, naš prvoligaš do pobjede dolazi u 83. minutu, kada je nakon odličnog duplog-pasa i dodavanja petom Brkovića, sjajno pogodio mladi Prljeta.

Narednog vikenda „krojači“ će odigrati i poslednji ovosezonski susret protiv ekipe Borca iz Šamca, a novim trijumfom bi osigurali fenomenalnu treću poziciju na kraju šampionata. Prije toga, u srijedu ih očekuje polufinale Kupa Gradskog fudbalskog saveza Doboj u kojem će snage odmjeriti sa dobojskim “Željezničarem”.

31. kolo Prve lige RS 89. kolo “play off-a): Tekstilac – Mladost (VO) 2:1 (0:0).
Gradski stadion u Derventi. Gledalaca 200. Sudija Siniša Lazić. Strijelci Delić u 68. minuti za Mladost, za Tekstilac Mitrović (AG) u 71. i Prljeta u 83. minutu. FK Tekstilac: Pećić, Marić, Kovač, Komlenović, Ćorić, Đuričić, Prljeta, Đukić (od 90. Malkić), S. Brković (od 66. Vukadinović Dražen), Duspara (od 45. Brković), Guzina.