Vijesti Sport Prva liga RS: Poraz Tekstilca na startu “lige za prvaka”

Prva liga RS: Poraz Tekstilca na startu “lige za prvaka”

0

Tekstilac i Podrinje odigrali su drugi susret u zadnjih 15 dana, ovoga puta u okviru prvog kola “lige za prvaka”. Za razliku od prvog, gosti su u ovom susretu imali više sreće.

U prvom poluvremenu nije viđen lijep fudbal, ali su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika. Najbolju šansu za “krojače” imao je Jandrić, dok je dosta problema domaćoj odbrani zadavao Vujić, koji je pogodio stativu.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja, ali su gosti postigli pogodak, lijepim udarcem Đokića sa 18. metara.

Tekstilac već u srijedu gostuje u Zvorniku, gdje će odigrati susret sa Drinom.

Tekstualni prenos:

1. minut: Počela je prva utakmica “krojača” u “ligi za prvaka”.

5. minut: Tekstilac ima bolji posjed lopte, ali prvo prijete gosti, međutim udarac Vujića odlazi pored gola.

13. minut: Sjajna prilika za Jandrića, nakon kombinacije sa Stijepićem, ali iz neposredne blizine pogađa samo golmana Đurića.

25. minut: Gosti pogadjaju stativu, nakon kornera najspretniji je ponovo napadač Vujić. Uzvraća u narednom napadu veznjak Tekstilca Jandrić, ali njegov snažan udarac sa 18 metara brani golman gostiju.

35. minut: Još jednom je opasan napadač gostiju Vujić, ali nakon sjajnog proigravanja i obilażenja mladog Pećića, loptu šalje preko gola.

45. minut: Bez golova nakon prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme:

53. minut: Gostujući ofanzivac Barjaktarević prolazi po desnoj strani, ali udarac odlazi preko gola.

61. minut: Stijepićev udarac glavom odlazi pored gola. Ulazi Duspara.

68. minuta: Gosti izvode korner, a Stijepić šalje loptu na prečku sopstvenog gola.

85. minut: Nonšalantnost “krojača” kažnjavaju gosti u 83. minutu. Ponovo je opasni Vujić primio loptu na desnoj strani, proigrao Đokića na vrhu kaznenog prostora, a on preciznim udarcem pogodio mrežu mladog Pećića.

90. minut: Kraj susreta, slavlje gostiju.

Prva liga RS, 23. kolo: FK Tekstilac Kort – FK Podrinje 0:1 (0:0)
Gradski stadion u Derventi. Sudija Žarić Dragan. FK Tekstilac Kort: Pećić, Marić, Rastović, Kovač, Jolović, Komlenović (od 80. Simić), Đuričić (od 61. Duspara), Jandrić, Kremenović, Stijepić, Gatarić (od 67. Susaković).