Vijesti Sport Prva liga RS: Remi Leotara i Tekstilca

Prva liga RS: Remi Leotara i Tekstilca

0

U 21, pretposlednjem kolu regularnog dijela Prve lige RS, „krojači“ su gostovali u Trebinju, a sa dugog putovanja, iako oslabljeni neigranjem Kovača, Ćorića i Rastovića, donijeli su bod.

leo-tekstilac

Od samog početka bilo je jasno da su domaćinu bodovi protiv Tekstilca izuzetno bitni u borbi za „Ligu za prvaka“. Već u prvom napadu priprijetili su preko Ristića, ali je visoki napadač bio opasniji po golmana Plisnića, nego po Tekstilčevu mrežu. U 8. minutu uzvratio je Guzina, međutim šut iz teške pozicije nije bio precizan. Već nakon petnaestak minuta igre domaći igrači su opkolili sudiju Barjaktarevića, posle prekršaja Duspare, ali je vrlo dobri arbitar iz Bijeljine uspio održati utakmicu pod kontrolom. Do kraja prvog dijela pokušao je Deretić nakon uigrane akcije iz prekida, ali je njegov udarac sa 16-17 metara završio (pre)visoko iznad gola.

U nastavku je viđen sličan scenario, jalovu inicijativu domaćih fudbalera „krojači“ su lako zaustavljali. Štaviše, u 55. minutu Duspara je šutirao neprecizno sa dvadesetak metara, da bi se samo dva minuta kasnije, nakon greške odbrane Trebinjaca, Susaković sjurio po desnoj strani i izbio sam pred golmana Kolaka, koji brani njegov udarac i najizgledniju šansu na utakmici. Do kraja, vrijedi istaći i Ristićev udarac glavom preko Plisnićevog gola, kao i topovski šut Deretića sa oko 25 metara, ali bez prave opasnosti po mrežu Tekstilca. Pojedini navijači „Lea“ bili su nezadovoljni krajnjim ishodom, pa su sa nekoliko pogrdnih povika ispratili šefa stručnog štaba našeg prvoligaša Bojana Magazina, inače bivšeg igrača Leotara.

U narednom kolu na Gradskom stadionu u Derventi gostovaće ekipa Slobode iz Mrkonjić Grada, koja je u pet kola ovog proljeća zabilježila svih pet pobjeda i sa pretposlednjeg mjesta tabele došla do borbe za plasman među prvih šest ekipa.

Prva liga RS, 21. kolo: Tekstilac – Leotar 0:0 (0:0)
Stadion Police u Trebinju. Sudija Mile Barjaktarević. Gledalaca 200.

FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Komlenović, Đukić, Đuričić, Simić, Gatarić (od 18. Prljeta), Susaković, Duspara, Guzina.