Vijesti Sport Prva liga RS: Tekstilac nadigrao Vlasenicu

Prva liga RS: Tekstilac nadigrao Vlasenicu

0

Na otvaranju nove prvoligaške sezone Tekstilac je ugostio ekipu Vlasenice i zabilježio važnu pobjedu, uprkos izostancima povrijeđenih Susakovića i Duspare, te Gojića i Asanovića, koji su promijenili sredinu.

11855635_10203653136888810_2516904253189390402_n

Meč je počeo baš onako kako su priželjkivali navijači i stručni štab našeg prvoligaša jer je već nakon pet minuta igre vodstvo Tekstilcu donio Milaković. On je, nakon odlično izvedenog „skraćenog kornera“ Komlenovića, bio najviši na prvoj stativi i udarcem glavom prebacio nemoćnog golmana Kovačevića. Ovakav rasplet unio je mirnoću u redove „krojača“ koji su kontrolisali igru i u nekoliko navrata prijetili iz prekida. U 36. minuti odličnu akciju izveli su gosti, sa samo par dodavanja došli su do kaznenog prostora Tekstilca, ali šut Vinka Đurića iz odlične pozicije završava tik pored Plisnićeve stative. Do kraja poluvremena odlično je Đuričić proigrao mladog Brkovića koji se sjurio u šesnesterac gostiju, ali njegov udarac, iz teške pozicije, brani golman Kovačević.

Na sličan način kao prvo, počelo je i drugo poluvrijeme. Brkovićev sad već karakteristični prodor po desnoj strani, u 54. minuti, nije mogla da zaustavi čitava odbrambena linija Vlaseničana i krojači su došli do sigurnog vodstva – 2:0. Ovaj osamnaestogodišnjak iz omladinskog pogona Tekstilca bio je stalna opasnost po gol gostiju i zasluženo nosi epitet igrača utakmice. Nakon drugog gola Tekstilac je zaigrao rasterećenije. Glišić je u 75. minuti prvo proigrao Brkovića čiji je udarac iz izgledne situacije izblokiran, da bi u 78. asistirao Rastoviću koji se ubacio iz drugog plana i pogodio „malu mrežicu“ za konačnih 3:0. Do kraja su zaprijetili gosti, Bojanić je prošao po desnoj strani, ali negov udarac nije predstavljao opasnost po Plisnićev gol.

„Krojači“ su odigrali vrlo dobru utakmicu protiv čvrstog protivnika, a osim dobrog počekta sezone, stekli su i samopouzdanje pred predstojeći okršaj sa starim rivalom Krupom, naredne subote na Gradskom stadionu.

Prva liga RS, prvo kolo: FK Tekstilac – FK Vlasenica 3:0
Stadion: Gradski stadion u Derventi