Vijesti Sport Prva liga RS: Tekstilac preokretom do trijumfa

Prva liga RS: Tekstilac preokretom do trijumfa

0

Nakon tri meča bez pobjede, „krojači“ su danas savladali “Borac” iz Šamca rezultatom 3:1.

tekstilac samac.jpg1
Slavlje igrača nakon vodećeg gola

Od samog početka Tekstilac je uspostavio dominaciju, a najopasniji su bili Guzina i Duspara. Već u prvom napadu Guzina je predriblao nekoliko gostujućih igrača i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Šamčana Lukić spasio svoju ekipu od ranog zaostatka. Guzina je ponovo zaprijetio u 8. minutu kada je na centaršut Duspare pokušao atraktivno „makazicama“, ali je bio neprecizan. Isti igrač sredinom prvog poluvremena oduzima loptu na protivničkoj polovini, potom dodaje Duspari kojem udarac brani Lukić, kao i novi pokušaj Guzine da odbijenu loptu pospremi u mrežu. U 38. minutu ponovo je Duspara centrirao sa desne strane, ali na drugoj stativi se ne snalazi najbolje Đukić, tako da se na odmor odlazi početnim rezultatom.

Na početku drugog dijela Kovač odlično proigrava danas vrlo dobrog Prljetu, ali njegov pokušaj loba istrčalog Lukića završava pored stative. U jeku napada „krojača“ ofanzivac Borca Đurić koristi nesmotrenost kapitena Plisnića u 62. minuti i dovodi goste u vodstvo, čime se potvrdilo nepisano pravilo o primljenom golu nakon neiskorištenih šansi. Ipak, samo pet minuta kasnije borbeni Marić centrira sa desne strane, a rezervista Brković upošljava Guzinu koji pogađa za izjednačenje. Već u 72. minuti Tekstilac dolazi do preokreta. Na Đukićev centaršut sa lijeve strane najviši je Guzina, njegov udarac glavom brani Lukić, ali ne i udarac Brkovića, koji odbijenu loptu posprema u mrežu. Veliki je to podstrek mladom fudbaleru nakon zaliječenja teške povrede. Na kraju, u sudijskoj nadoknadi, pobjedu potvrđuje Siniša Simić lijepim pogotkom sa šesnaest metara, nakon nesmotrenosti gostujućih fudbalera. Ovo je mladom vezisti ujedno i prvenac u plavom dresu.

U narednog vikenda “krojači” gostuju u Dvorovima kod “Zvijezde 09”, a nakon toga ugostiće Kozaru (srijeda, 18. maj).

27. kolo Prve lige RS: Tekstilac – Borac 3:1 (0:0)
Stadion Gradski. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Docić. Strijelci: Guzina u 66, Brković u 77. i Simić u 90. minutu za Tekstilac, Đurić u 62. minutu za Borac.

TEKSTILAC: Plisnić, Marić, Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić, Guzina, Komlenović, Đukić (od 82. Ćorić), Duspara (od 58. Brković), Prljeta (od 81. Simić). Trener: Bojan Magazin.

BORAC: Lukić, Paležnica, Perić, Dujmušić, Đurić, Hasanović, (od 37. Maksimović), Galešić, Radić (od 46. Jaćimović), Arsić, P. Maksimović, Mujčić. Trener: Predrag Lukić.