Vijesti Sport Prvi trofej za „krojače“

Prvi trofej za „krojače“

0

Juče je odigrana zaostala utakmica finala Kupa OFS Doboj između „Tekstilca“ i „Rudanke“. Kako se i očekivalo „krojači“ su ubjedljivom pobjedom, sa čak 9 golova u mreži protivnika, osigurali prvi trofej u ovoj sezoni.

FK Tekstilac - FK Rudanka 1

Od samog početka bilo je jasno ko je „gazda“ na terenu. Kombinovani sastav „Tekstilca“, u kome su od prvog minuta bila samo dvojica standardnih prvotimaca (Đuričić i Susaković), nije dopustio gostima ni najmanju nadu za pozitivan rezultat. Na teškom i skliskom terenu domaći su na vrijeme „načeli“ protivnika i već u 10. minutu strijelac je bio Marić. Na povećanje vodstva čekalo se do 25. minuta kada je strijelac bio Tošić, da bi u narednih šest minuta pitanje pobjednika praktično bilo riješeno golovima Susakovića (28.) i Gatarića (31. minut). Pored četiri gola u mreži, od 33. minuta, gosti su imali i igrača manje nakon isključenja Todorovića.

FK Tekstilac - FK Rudanka 2

Drugo poluvrijeme donijelo je još više pogodaka u mreži gostiju. Susaković je posle odmora ubacio u „brzinu više“ i postigao još dva gola za svoj het-trik na ovoj utakmici (u 48. i 64. minutu), a vjerovatno bi bio još koji da nije ubrzo zamijenjen. Ipak, rezervista Asanović se pobrinuo za nastavak serije golova u mreži nemoćnog Jovanovića tako da je u već u 75. minuti bilo fantastičnih 7 – 0. Do kraja utakmice viđena su još dva pogotka, strijelci su po drugi put bili Tošić u 82. i Gatarić u 86. minuti.

FK Tekstilac - FK Rudanka 3

„Krojači“ nastavljaju sa dobrim igrama i rezultatima ove sezone. Kada su u pitanju kup takmičenja „Tekstilac“ je ovom pobjedom osigurao utakmicu sa ekipom „Mladost“ iz Donje Slatine, pobjednikom Kupa OFS Šamac. Pobjednik te utakmice plasiraće se u 1/16 finala Kupa RS gdje ga očekuje „Progres“ iz Kneževa (30. septembar). U međuvremenu, nastavljaju se i prvoligaški izazovi, sledeći vikend „Tekstilac“ gostuje kod prošlogodišnjeg rivala „Krupe“, a potom i u Donjem Šepaku.