Vijesti Sport Rukomet: Dervenćani srušili komšije

Rukomet: Dervenćani srušili komšije

1

U poslednjem susretu pred domaćom publikom u ovoj godini, derventski rukometaši savladali su dobojsku „Slogu“ rezultatom 30:26 (15:12). Petom pobjedom u nizu Dervenćani su prestigli „Maglaj“ i zasjeli na treće mjesto premijerligaške tabele.

1

Motivisani gosti su dobro otvorili susret, ostvarivši u jednom trenutku i dva gola prednosti (2:4), ali su naši premijerligaši rezultatski priključak držali pogocima Zemunovića. Ipak, već u 11. minutu, Derventa je došla do prednosti (9:8), koju nije ispustila praktično do kraja utakmice. Nakon prvih trideset minuta naši rukometaši su imali tri gola viška (15:12).

I u nastavku je viđen sličan scenario. Gosti su se trudili da sustignu rezultatski zaostatak, ali svaki put kada bi i došli u priliku da ugroze prednost Dervente, ispriječila bi se solidna odbrana naše ekipe, na čelu sa iskusnim Starčevićem. Sve to su koristili Zemunović, Zekić i Živanić, koji su sa nekoliko brzih kontra-napada „Derventi“ donijeli prednost od šest golova, tako da je utakmica već sredinom nastavka bila riješena. Na kraju – 30:26.

Bila je ovo prilika i da vidimo Đurđevića, Bojić i Mišanovića, koji su u prethodnom periodu nastulali u dresu „Dervente“, pri čemu je poslednji bio prilično nervozan.

Najzaslužniji za pobjedu „Dervente“ ponovo su bili Zemunović (9), Zekić (6) i golman Starčević, dok se kod gostiju istakao Gavrić sa sedam pogodaka. U narednom kolu „Derventa“ gostuje ekipi „Zrinjskog“.

RK “Derventa”: Subotić, Živanić (4), Sibinčić (2), Đurđević, Lukić, Zemunović (9), Milinković, Zekić (6), Šarenac (2), Drinić, Škrga, Stanković, Marčeta (3), Starčević, Pekić (4), Nikolić