Vijesti Sport Rukomet: Derventa u finišu utakmice ispustila prednost

Rukomet: Derventa u finišu utakmice ispustila prednost

1

Derbi 24. kola Premijer lige BiH za rukometaše odigran je u Sportskoj dvorani gdje je RK “Derventa” dočekao lidera “Vogošću”, ekipu koja je do ovog kola zabilježila samo jedan poraz. Nakon slavlja nad cazinskom “Krajinom” i “Goraždem”, Dervenćani su ipak poraženi na svom terenu.

Prvih 20 minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj borbi dva kvalitetna rivala (rezultat 8:8), ali su domaći u preostalih desetak minuta “dodali gas” i na odmor otišli sa tri gola prednosti (14:11). Dervenćane je u tim trenucima predvodio Zemunović sa 4 pogotka.

Domaća ekipa uspijeva zadržati prednost sve do sredine nastavka (45. minut, 20:17), ali gosti u narednih šest minuta prave seriju 5:2 i dolaze do izjednačenja 22:22. Od tog trenutka igra Dervente je u padu, pa gosti nakon minimalnog vodstva (22:23) u 54. minutu, dolaze do konačnog slavlja rezultatom 26:30.

Do kraja prvenstva “Derventa” će se u Sarajevu susresti sa “Bosnom”, dok će u posljednjem kolu dočekati “Borac” iz Banjaluke.

Premijer liga BiH, 24. kolo: RK Derventa – RK Vogošća  26:30 (14:11)
Sportska dvorana u Derventi. RK Derventa: Starčević, Stojić, Škrga, Ivanović 3, Marković 1, Sibinčić 1, Lukić, Božić 7, Stanković, Zekić 4, Milinković, Zemunović 6, Pejić, Nožica, Lazić, Šijaković 4.