Vijesti Sport Rukomet: Derventa bolja u komšijskom derbiju

Rukomet: Derventa bolja u komšijskom derbiju

1

Jednu od najvažnijih ovosezonskih utakmica u borbi za opstanak rukometaši Dervente odigrali su večeras u Sportskoj dvorani protiv dobojske Sloge. Bilo je to i debi Milorada Bjeloševića na klupi Dervente pred svojim navijačima.

Ekipa Dervente ovaj susret shvatila je i više nego ozbiljno, pa je nakon prvih 30 minuta imala prednost od čak 7 golova (15:8). Sličan scenario viđen je i u nastavku. Sredinom poluvremena rezultat je glasio 22:15 u korist domaće ekipe, da bi nakon nekoliko brzih kontri vođstvo naraslo na 10 golova. Na kraju, konačan rezultat utakmice bio je 29:19.

Atmosferu su posebno začini gostujući navijači koji su pružali punu podršku Svom timu tokom čitave utakmice.

U narednom kolu Derventa gostuje kod otpisane sarajevske Bosne.

Premijer liga BiH, 22. kolo: RK Derventa – RK Sloga 29:19 (15:8)
Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 300. Sudije Pandžić i Šatordžija. Isključenja: Derventa 3x; Sloga 4x. RK Derventa: Starčević, Škrga D., Ristić, Draganić 8, Grujičić 1, Sibinčić 1, Šijaković 7, Lukić, Zemunović, Dragičević 1, Škrga R., Stanković, Ivanović 5, Vidaković, Alić 3, Zekić 3. Trener: Milorad Bjelošević.