Vijesti Sport Rukomet: Derventa do dvocifrene pobjede u Zenici

Rukomet: Derventa do dvocifrene pobjede u Zenici

2
rtvze.ba

Rukometaši Dervente sinoć su opravdali ulogu favorita i u susretu sa Čelikom ostvarili jedanaestu pobjedu, uz šest poraza i jedan remi.

Derventa je odmah na početku susreta povela sa 0:3, da bi iz minute u minutu prednost povećavali, na krilima odbrana bivšeg golmana Čelika Dragana Starčevića. Na isteku prvih trideset minuta prednost Dervente je iznosila 12 golova (10:22).

U drugom poluvremenu viđena je ista slika na terenu, Dervenćani su povećavali prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i 21 pogodak (15:36; 17:38; 19:40), zbog čega je trener domaćih Rizvanović od 45 minuta u igru uveo mlade igrače.

Najefikasniji u redovima Dervente bili su Zekić sa 8, te Zemunović i Sibinčić sa po 7 golova, dok je kod Čelika Burić postigao 7 golova.