Vijesti Sport Rukomet: Derventa na kakvu smo navikli!

Rukomet: Derventa na kakvu smo navikli!

0

Sinoć su odigrani susreti trećeg kola Premijer lige BiH. Derventski rukometaši su ugostili „Krajinu“ iz Cazina, novog premijerligaša.

1

Gosti su rezultatski „u igri“ bili prvih desetak minuta utakmice (rezultat 5:5), nakon čega se golovima Marčete, Živanića i Zemunovića domaći rukometaši sredinom poluvremena odvajaju na prvu osjetniju razliku (10:6). Prednost je do kraja prvog dijela nastavila da raste, pa je Derventa na pauzu otišla sa prednošću koja je iznosila sedam golova (16:9).

Naši rukometaši su nastavili furiozno i u nastavku utakmice, a na krilima razigranog Zekića bio je potrebno svega sedam minuta da se ostvari dvocifrena razlika (22:12). Sredinom drugog dijela prednost je bila 14 golova (29:15), a do kraja gostima iz Cazina nije pomoglo ni uvođenje omladinaca, koje je na teren poslao trener Lukić, pa je konačna prednost dostigla fantastičnih 18 golova – 39:21.

Derventa je zabilježila drugu pobjedu u tri kola, a u narednom gostuju u Prijedoru, kod istoimene ekipe.

Premijer liga BiH, III kolo: RK Derventa – RK Krajina  39:21

RK Derventa: Subotić, Živanić 5, Sibinčić 1, Đurđević 1, Lukić 1, Zemunović 5, Milinković 1, Drinić, Pekić 4, Škrga, Stanković 1, Marčeta 3, Starčević(10.odbrana), Šarenac 8, Nikolić, Zekić 9. Trener: Dokić Zoran, pomoćni trener:Milorad Bjelošević.

RK Krajina: Orlić, Salkić, Misaljević, Nadarević 3, Mijatović 5, Kapić, Salkić Ismir 3, Lipović, Handanagić, Žiga, Stanić 6, Bašević, Lipović 1, Burazor 2, Stanić Marko 1.Trener: Hegić Jasenko.