Vijesti Sport Rukomet: Derventa od gotovog napravila veresiju

Rukomet: Derventa od gotovog napravila veresiju

0

U 20. kolu Premijer lige BiH Derventa je ugostila petoplasiranu ekipu Bosne iz Visokog.

Dervenćani su u jedan od najvažnijih susreta do kraja prvenstva ušli veoma motivisano tako da su nakon prvog dijela imali 4 gola prednosti (14:10).

Iako su domaći istu prednost imali i sredinom nastavka (19:15), gosti iz Visokog u 52. minutu dolaze do izjednačenja (19:19), uprkos tome što su u tom periodu imali igrača manje čak 4 minute. Njihovoj seriji najviše su kumovali nevjerovatni promašaji Dervente, što su Visočani iskoristili i dvije minute prije kraja došli do prednosti – 21:22. Domaća ekipa potom izjednačava i dolazi u priliku da dođe do trojumfa, ali u posljednjem napadu nije uspjela postići pobjednički pogodak. Čak ni priprijetiti, jer je Grujičić šutirao iz ne pretjerano dobre pozicije.

Kuriozitet ovog susreta je da su oba golmana, Starčević i Prpa, uspjeli da se upišu u strijelce.

U narednom kolu derventa gostuje u Živinicama, kod ekipe Konjuha.

Premijer liga BiH, 20. kolo: RK Derventa – RK Bosna 22:22 (14:10)
Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 300. RK Derventa: D. Škrga, Starčević 1, Ristić, Draganić 1, Grujičić 6, Sibinčić, Lukić, Zemunović, Milinković, Dragičević, Stanković 3, Ivanović 1, Vidaković, Alić 4, Zekić 4, Šijaković 2. Trener Zoran Dokić.