Vijesti Sport Rukomet: Derventa pregazila Bosnu u nastavku

Rukomet: Derventa pregazila Bosnu u nastavku

0

U 13. kolu Premijer lige BiH rukometaši Dervente su snage odmjerili sa ekipom sarajevske Bosne. Iako su domaćini u donjem dijelu tabele, susret je imao epitet derbija, zbog čega je direktno prenošen na BHT-u.

12289681_10208117825447377_1032819324418398394_n

Nakon početnog vodstva Dervente golom Zekića, Sarajlije prave seriju i osmom minutu imaju prednost od dva gola (3:1). Zahvaljujući golovima Gorana Šarenca naši rukometaši dolaze do izjednačenja u 10. minutu, a nakon desetak minuta izjednačene igre Zemunović donosi prednost Derventi od dva gola (6:8, 20. min). Ipak, domaći igrači u naredna četiri minuta prave seriju od 3:0 i dolaze do minimalne prednosti (9:8). Do kraja prvog dijela istakao se golman Starčević sa nekoliko odbrana, od čega dvije u periodu kada je naš tim imao igrača manje, zahvaljujući čemu je Derventa ostala samo jedan korak iza domaćih na kraju prvog poluvremena (13:12).

Na početku drugog poluvremena Derventa pravi ključnu seriju od 7:0 i dolazi do pet golova prednosti (14:19, 37. minut) na krilima raspoloženih Šarenca (3) i Zekića (2 gola). U tom periodu odbrana je funkcionisala besprijekorno, tako da su naši rukometaši sredinom nastavka imali fenomenalnih plus sedam (17:24), a već u 51. minuti Lukić donosti prednost Derventi od deset golova (18:28). Do kraja smo vidjeli i nekoliko atraktivnih poteza (cepelin Zekića i Živanića), a priliku su dobili mlađi rukometaši Dervente. Ipak, to nije uticalo na krajnji rezultat – 27:36.

Još jednu sjajnu partuju pružili su Zekić i Zemunović sa po 9 golova, a siguran je bio golman Starčević sa 17 odbrana.

U slijedećem kolu Derventa na svom terenu dočekuje dobojsku Slogu, u novom derbiju.

RK Bosna Sarajevo – RK Derventa 27:36 (13:12)
Derventa: Starčević (17 odbrana), Marčeta 2, Zemunović 9 , Pekić 1, Zekić 9, Sibinčić 6, Živanić 2, Šarenac 5, Drinić, Đurđević, Lukić 2, Milinković, Nikolić, Subotić (3 odbrane), Škrga. Trener: Zoran Dokić