Vijesti Sport Rukomet: Derventa “rastopila” Čelik

Rukomet: Derventa “rastopila” Čelik

1

U 12. kolu Premijer lige BiH rukometaši Dervente ubjedljivo su savaladali zenički Čelik na krilima Zekića, Šarenca i golmana Starčevića. Iako je rival vrlo blizu vrhu, Derventa je odigrala najbolju utakmicu ove sezone i zasluženo slavila 37:25.

12299337_967129766666165_6474186810292149185_n

Derventa je bolje otvorila susreta, ali su gosti u 8. minutu došli do prvog i jedinog vodstva na utakmici (3:4). Nakon što je Šarenac, sa dva uzastopna pogotka, vratio prednost, Dervenćani je do kraja utakmice nisu ispustištali. Zahvaljujući dobroj odbrani, stvorene su brojne prilike za kontra-napade, koje je uspješno realizovao neumoljivi Zekić. Njegovim golom u poslednjim trenucima prvog poluvremena Derventa je ostvarila prednost od 16:12.

Odmah na početku nastavka Zekić i Zemunović su prednost povisili na 18:12, pa je i gostima bilo jasno da je utakmica riješena, zbog čega su u pojedinim trenucima ispoljili veliku nervozu. To je dodatno motivisalo Šarenca i Starčevića, zahvaljujući kojima je prednost rasla prvo na deset (28:18, 44. minut), pa potom, u nekoliko navrata, do maksimalnih četrnaest golova. Ubjedljiva prednost bila je i prilika za nekoliko atraktivnih poteza, poput cepelina Zekića i Zemunovića sredinom nastavka, kao i za nastup nekoliko mlađih igrača, među kojima se istakao Živanić sa dva pogotka.

U narednom kolu Derventa gostuje u Sarajevu, gdje će snage odmjeriti sa Bosnom. Derbi će prenositi BHT1 u subotu, od 15.30 časova.

RK Dervetna – RK Čelik 37:25 (16:12)

RK Derventa: Subotić, Živanić 2, Sibinčić 2. Đurđević, Lukić, Zemunović 6, Milinković, Drinić, Nikolić, Škrga, Stanković, Marčeta 4, Starčević (15 odbrana), Pekić 2, Šarenac 9, Zekić 12.