Vijesti Sport Rukomet: Derventa rutinski savladala Sarajlije

Rukomet: Derventa rutinski savladala Sarajlije

0

Rukometaši Dervente večeras su iskoristili sjajnu priliku da pobjedom nad posljednjeplasiranom Bosnom produže seriju bez poraza, nakon trijumfa nad Konjuhom i remija sa Slogom.

Derventa je od početka susreta pokazala da se radi o kvalitetnijoj ekipi, dok gosti i sa dva igrača više nisu uspjeli doći do mreže Starčevića. Prednost od 9:4 sredninom prvog poluvremena konstantno je rasla, pa je u 20. minutu Derventa imala 8 golova viška (13:5), da bi na kraju prvog dijela rezultat bio 19:11. Raspoložen je u prvom dijelu bio Draganić sa 5 golova.

Domaći rukometaši rutinski su u nastavku odbranili stečenu prednost i zasluženo slavili. Zapaženu ulogu u drugom poluvremenu dobili su mladi Milinković (3 pogotka), Dragičević (1 gol) i Škrga. U redovima Dervente efikasni su bili Zemunović sа 7, te Sibinčić i Draganić sa po 6 golova, dok je Starčević odbranio 15 napada gostiju.

U narednom kolu Derventa putuje u Goražde.

Premijer liga BiH, 10. kolo: RK Derventa – RK Bosna Sarajevo 34:27 (19:11)
Sportska dvorana u Derventi. Sudije Begić i Knezović. RK Derventa: Škrga, Draganić, Sibinčić, Šijaković, Lukić, Zemunović, Milinković, Marković, Dragičević, Stojić, Stanković, Ivanović, Vidaković, Starčević, Martinović, Zekić. Trener: Zoran Dokić.