Vijesti Sport Rukomet: Derventa savladala komšije u neizvijesnom meču

Rukomet: Derventa savladala komšije u neizvijesnom meču

0

Rukometaši Dervente nastavili su u pobjedničkom ritmu u 2017. godini, a ovog puta bolji su bili od komšija iz Doboja. Nakon trijumfa nad Borcem i plasmana u završnicu Kupa RS, rukometaši su i ovog vikenda obradovali svoje navijače uSportskoj dvorani, njih oko 400.

Derventa je dominirala u prvom poluvremenu i nakon početnog vodstva od 3:0, tu prednost je zadržala sve do kraja prvog dijela. Ipak, gosti se ne predaju, pa početkom nastavka (38. minut) dolaze do poravnanja (16:16), a potom i do prednosti od dva gola. To nije pokolebalo domaće igrače, koji prvo dolaze do izjednačenja, a potom i privode utakmicu u svoju korist – 27:25.

I ovog puta sjajan je bio golman Starčević, čije su odbrane kaptalizovali Božić, Šijakovi i Marković sa po 6 pogodaka. Sa druge strane, najefikasniji u redovima Sloge bio je Bosić sa 7 golova, te bivši igrač Dervente Mišanović sa 5.

Premijer liga BiH, 14. kolo: RK Derventa – RK Sloga Doboj 27:25 (14:11)
Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 400. Sudije Dejanović i Marčetić, delegat Čađo. RK Derventa: Stojić, Božić 6, Sibinčić 2, Šijaković 6, Lukić, Zemunović 1, Milinković, Marković 6, Lazić, Škrga, Stanković, Ivanović 4, Starčević, Pejić, Zekić 2, Nožica.