Vijesti Sport Rukomet: Derventa savladala Maglaj

Rukomet: Derventa savladala Maglaj

0

U okviru 1. kola Premijer lige BiH Derventa je dosta teže nego što se očekivalo savladala povratnika u premijerligaško društvo, ekipu Maglaja, rezultatom 27:25.

der mag

Teže od očekivanog, ali ipak zasluženo, derventski rukometaši su ubilježili pobjednu na početku nove sezone. Nakon negativnog rezultata nakon prvih 30 minuta (12:15), Dervenćanima je trebalo 10-ak minuta drugog poluvremena da prestignu vrlo dobre goste (20:18). Najbolji strijelac Dervente bio je Goran Šarenac, ovosezonsko pojačanje, sa deset golova, a podršku mu je pružio i njegov imenjak Zemunović sa 6 golova. Najbolji u redovima gostiju bio je golman Bradarić sa čak 17 odbrana, te Čičkušić sa deset pogodaka.

Novost u ovosezonskom izdanju Premijer lige jeste i što su klubovi oslobođeni kotizacije, kao i najava da će Javni servis RT BH od oktobra svakog petka prenositi neku od utakmica ovog takmičenja.

Derventa: Subotić, Živanić 3, Sibinčić 1, Đurđević, Lukić 2, Zemunović 6, Milinković, Drinić, Nikolić, Škrga, Starčević, Šarenac 10, Pekić 1, Zekić 2, Marčeta 2. Trener: Zoran Dokić.

Maglaj: A.Bradarić, Murtezanović, Mehinagić 2, Omerović 3, K.Bradarić, Husarkić, Alić, Šahinović, Kujrić, Mutapčić, Karabegović, Ridžal 1, Bjelobrković, Abdurahmanović 6, Ćosić 3, Čičkušić 10.