Vijesti Sport Rukomet: Izviđač ubjedljiv protiv Dervente

Rukomet: Izviđač ubjedljiv protiv Dervente

0

Derbi drugog kolo Premijer lige BiH odigran je u Ljubuškom, između domaćeg “Izviđača” i “Dervente. Domaća ekipa je ipak bila uvjerljiva i slavila rezultatom 32:23.

izv der

Naši rukometaši su rezultatski priključak držali veći dio prvog poluvremena, da bi domaći serijom od 5:0 došli do prednosti od šest golova, manje od pet minuta prije kraja. Na odmor se otišlo vodstvom “Izviđača” od 15:10.

Sličnu seriju domaća ekipa je napravila na početku drugog poluvremena (4:0), da bi nakon još jedne serije od 5:0 “Izviđač” došao do najveće prednosti od 13 golova u 50. minutu (29:16). Nakon toga se bude i igrači Dervente koja je uspjela smanjiti rezultatski deficit na konačnih 32:23. U redovima Izviđača najučinkovitiji su bili David Mandić i Josip Šarac sa po šest postignuti pogodaka, dok je Derventu predvodio Goran Šarenac sa devet golova, od čega pet sa linije sedmerca.

U narednom kolu u Derventi će gostovati cazinska “Krajina”.

HRK Izviđač – RK Derventa 32:23 (15:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Omer Omerović (Mostar).

HRK Izviđač: Tolić (9 obrana), Ivanković, I. Ereš (8 obrana), Miličević 1, J. Ereš 4/1, Grgić, Mandić 6, Čutura 4, Jarak 2, Šarac 6, Grbavac 5, Primorac, M. Pavlak 1, A. Pavlak 3/1, Hrstić, Vulin.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Derventa: Subotić (4 obrana, 1 sedmerac), Starčević (8 obrana), Škrga, Živanić, Sibinčić, Đurđević 1, Lukić 1, Zemunović 4, Milinković, Drinić, Nikolić, Škrga, Šarenac 9/5, Pekić 2, Zakić 3, Marčeta 3.
Trener: Zoran Dokić.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Derventa 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/2, Derventa 5/5.