Vijesti Sport Rukomet: Konačno pobjeda Dervente

Rukomet: Konačno pobjeda Dervente

0

Rukometaši Dervente stigli su do drugog ovosezonskog trijumfa u osam dosadašnjih kola Premijer lige BiH. U veoma neizvijesnom susretu savladali su Konjuh iz Živinica, prije ovog kola četveroplasiranu ekipu prvenstva, rezultatom 24:23.

Derventa je nakon prvih 30 minuta igre imala prednost od 2 pogotka, koju je uspjela sačuvati i u nastavku. Susret je riješen u posljednjim sekundama, kada je ključni pogodak postigao Zemunović, nakon solo akcije.

Najefikasniji igrač u domaćim redovima bio je Šijaković sa sjajnih 9 golova, dok je goste predvodio Hamzić sa 6.

U narednom kolu Dervnta gostuje u Doboju, što će biti dobra prilika za povećanje bodovnog salda.

Premijer liga BiH, 8. kolo: RK Derventa – RK Konjuh 24:23 (14:12)
Sportska dvorana u Derventi. RK Derventa: Starčević, D. Škrga, Draganić, Sibinčić, Šijaković, Lukić, Milinković, Zemunović, R. Škrga, Marković, Stojić, Ivanović, Stanković, Zekić, Martinović, Dragičević. Trener: Zoran Dokić.