Vijesti Sport Rukomet: I Krajina bolja od Dervente

Rukomet: I Krajina bolja od Dervente

0

Treća utakmica u nastavku ovogodišnje Premijer lige BiH i treći poraz za rukometaše Dervente. U Cazinu slavila motivisanja ekipa “Krajine” rezultatom 27:23 (14:14).

DSC05143_680_452_70_s_c1-660x330

Početak utakmice je pripao domaćoj ekipi “Krajine”, koja je imala prednost od tri pogotka, sve do kraja prvog dijela. Ipak, Dervenćani tada prave mini-seriju i dolaze do prednosti (13:14). U zadnjoj minuti Krajina izjednačava, tako da je konačan rezultat prvog poluvremena 14:14.

Nakon što su sjajno otvorili drugo poluvrijeme i stekli tri gola prednosti (15:18), Dervenćani su praktično nestali sa terena, dopustivši gostima da naprave seriju od čak 10:0. Tih sedam golova prednosti bilo je dovoljno da Cazinjani ostvare konačnu pobjedu. Najefikasniji igrač utakmice bio je Alen Lipovac sa 8 golova.

U narednom kolu Derventa dočekuje Prijedor.