Vijesti Sport Rukomet: Lider odnio bodove iz Dervente

Rukomet: Lider odnio bodove iz Dervente

0

Sinoć je odigran derbi 17. kola Premijer lige BiH između domaće Dervente i ljubuškog Izviđača, u kojem je zasluženo slavila brža i agresivnija ekipa iz Hercegovine rezultatom 27:33 (12:16).

1

Nervozna igra naših rukometaša i konstantan rezultatski zaostatak kulminirao je sredinom prvog poluvremena kada Pekić dobija isključenje zbog prigovora, a gosti bilježe četiri gola prednosti (7:11). Na krilima probuđene publike, golovima Zemunovića i Šarenca, te odbranama Starčevića, Derventa dolazi na dva gola zaostatka (9:11). Ipak, čvrstom odbranom na ivici prekršaja, gosti uspjevaju potpuno neutralizovati napade Dervente i u zadnjih pet minuta ovog dijela ponovo imaju visoku prednost (10:14, 11:16). Posle pogotka Pekića, Marčeta ne pogađa sedmerac, Živanić dobija nepotrebno isključenje, zbog čega je propuštena prilika da se dođe do manjeg zaostatka posle prvih trideset minuta igre (12:16).

Nakon pogotka Marčete na otvaranju drugog dijela i dva vezana promašaja Šarenca, gosti prave prvu seriju od 4:0 i dolaze do prednosti od šest golova (14:20). Derventa uzvraća sa dva vezana pogotka, ali posle stative Stankovića, Hercegovci koriste igrača više i postižu tri pogotka u nizu (16:23, 43. minut). Dervenćani se od tog trenutka predaju i već u 48. minutu imaju zaostatak od čak 10 golova. Do kraja, zahvaljujući opuštanju lidera i preciznim kontrama Živanića, postavlja se konačan rezultat – 27:33.

Vrijedi istaći i atraktivan cepelin tandema Živanić-Zemunović pred kraj utakmice, te premijerni nastup pred domaćim navijačima Stefana Vučića, koji je, čini se, fizički spremniji od Marčete. Nije bilo rješenja ni za odsustvo Zekića, koji nije nastupio zbog isključenja u prošlom kolu.

U narednom kolu rukometaši putuju u Cazin, na duel sa ekipom Krajine.

RK Derventa – RK Izviđač 27:33 (12:16)
Derventa, Dvoran KSC Derventa
Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla).

RK Derventa: Starčević (15 obrana), Subotić , Škrga, Živanović 5, Sibinčić 1, Lukić 1, Zemunović 2, Milinković, Drinić, Pekić 6, Vučić 2, Stanković 1, Marčeta 5/1, Šarenac 4/1.

RK Izviđač: Ivanković (8 obrana, 1 sedmerac), Tolić (1 obrana), I. Ereš (1 obrana), Miličević 2, J. Ereš 4/2, D. Mandić 4, Jarak 1, Šarac 8, A. Grbavac 3, Primorac, J. Grbavac 3, M. Pavlak 1, S. Mandić, Hrstić 5, Rodin 2, Beljo.

Isključenja: Derventa 8 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Derventa 3/2, Izviđač 2/2.