Vijesti Sport Rukomet: Maglaj nanio prvi poraz Derventi u nastavku sezone

Rukomet: Maglaj nanio prvi poraz Derventi u nastavku sezone

0
maglajinfo.com/Edin Kendić

Nošeni fanatičnim navijanjem oko 800 gledalaca rukometaši Maglaja prekinuli su seriju od dvije vezane pobjede derventskog prvoligaša (nad Borcem i Slogom).

Domaća ekipa je bolje je otvorila susret i povela sa tri gola prednosti, da bi pet minuta prije kraja prvog dijela vodstvo Maglajlija bilo +7 (11:4). Konačni rezultat nakon 30 minuta igre bio je 13:7.

Rukometaši Dervente su bolje zaigrali u nastavku, ali ipak nisu uspjeli doći do preokreta – 25:21.

Domaće su predvodili Mehinagić sa sedam, i Živanić, bivši igrač Dervente, sa šest golova, dok je u redovima gostiju najefikasniji bio Zekić. Derventu je sa klupe predvodio pomoćnik trenera Dokića Milorad Bjelošević.